Black Friday valt op 27 november 2026. Welke kortingen zijn echt?

JBL Live 780NC vs Sennheiser Momentum 4

Bijgewerkt op , de laatste keer dat de tekst of score van een van deze twee modellen veranderde.

Kortweg: JBL780 vs Momentum 4

JBL Live 780NC, koptelefoon (productfoto)Sennheiser Momentum 4, koptelefoon (productfoto)

Wie wint waarvoor: de Sennheiser Momentum 4 wint bij werken en veel bellen, muziek in een rustige omgeving en urenlang dragen en is duidelijk sterker in geluidskwaliteit (8,8 tegen 7,1).

Live 780NC
Naar Coolblue · €132,00 (Blauw)
Momentum 4
Naar Belsimpel · €179,00

Partnerlink: verandert geen score of volgorde. Wat de prijs betekent, staat bij de winkel.

Verschil in getallen

EigenschapLive 780NCMomentum 4Verschil
Prijs€132,00 (actuele prijs)€179,00 (actuele prijs)€47,00 goedkoper
Batterij (opgave)50 uur60 uur10 uur langer
Gewicht (opgave)260 gram293 gram33 gram lichter

Wat verschilt echt

  • De JBL Live 780NC is €47 goedkoper: €132 tegen €179 (beide actuele prijzen).
  • De Sennheiser Momentum 4 is duidelijk sterker in geluidskwaliteit (8,8 tegen 7,1).
  • De Sennheiser Momentum 4 is iets beter in comfort (8,7 tegen 7,6), batterij (9,6 tegen 9,0) en microfoon (8,6 tegen 7,6), binnen de meetmarge.
  • Even goed (minder dan 0,3 punt verschil): noise cancelling en gebruiksgemak.
  • Ze werken even goed samen met Apple, Android en Windows.
  • De JBL Live 780NC is 33 gram lichter dan Sennheiser Momentum 4.
  • De Sennheiser Momentum 4 gaat volgens opgave 10 uur langer mee dan JBL Live 780NC.
  • De JBL Live 780NC klapt in, de Sennheiser Momentum 4 niet.
  • De JBL Live 780NC ondersteunt LDAC (hi-res via Bluetooth, vooral met Android), de Sennheiser Momentum 4 niet.
  • De Sennheiser Momentum 4 ondersteunt aptX Adaptive, de JBL Live 780NC niet.

Welke kies je?

  • Kies de JBL Live 780NC als je €47 minder wilt uitgeven.
  • Kies de Sennheiser Momentum 4 als geluid voor jou voorop staat. Hij wint bij werken en veel bellen, muziek in een rustige omgeving en urenlang dragen. Hij is ook iets beter als je hem urenlang draagt, je zo weinig mogelijk wilt opladen of je veel belt of vergadert.

Twijfel je nog? Start de keuzehulp Met je eigen antwoorden zie je welke van de twee, of een ander model, het best bij je past.

Bekijk ook: JBL Tour One M3 vs Sennheiser Momentum 4 · Bose QuietComfort Ultra 2 vs Sennheiser Momentum 4

Welke past bij welke situatie?

SituatieWeegt vooralUitkomst
Reizen en onderwegnoise cancelling 37%, comfort 22%, batterij 19%Sennheiser Momentum 4 iets beter: 8,3 tegen 7,8, vooral door comfort (8,7 tegen 7,6); binnen de meetmarge. Conclusie: Wat dit gebruik het zwaarst weegt is noise cancelling: de JBL Live 780NC scoort 7,6, de Sennheiser Momentum 4 7,8. Daar verschillen ze nauwelijks.
Werken en veel bellenmicrofoon 34%, comfort 24%, noise cancelling 14%Sennheiser Momentum 4 scoort 8,5 tegen 7,8, vooral door microfoon (8,6 tegen 7,6).
Muziek in een rustige omgevinggeluidskwaliteit 48%, comfort 19%, batterij 10%Sennheiser Momentum 4 scoort 8,6 tegen 7,5, vooral door geluidskwaliteit (8,8 tegen 7,1).
Urenlang dragencomfort 38%, geluidskwaliteit 19%, noise cancelling 12%Sennheiser Momentum 4 scoort 8,6 tegen 7,8, vooral door comfort (8,7 tegen 7,6).

Alle gegevens naast elkaar

EigenschapJBL Live 780NCSennheiser Momentum 4
Prijs€132,00
Live: laagste prijs bij 3 winkels, gecontroleerd op 8 november om 09:40.
€179,00
Recent: laagste prijs bij 6 winkels, gecontroleerd op 8 november om 06:45.
Koopmoment (uit onze prijsmetingen; zo werkt het)Goed moment
vergeleken met 90 dagen
Geen haast
vergeleken met 90 dagen
KnappeKeuze score8,08,7
Geluidskwaliteit7,18,8
Noise cancelling7,67,8
Comfort7,68,7 (iets hoger)
Batterij9,09,6 (iets hoger)
Microfoon7,68,6 (iets hoger)
Gebruiksgemak8,88,6
Samenwerking met Apple8,08,0
Samenwerking met Android9,09,0
Samenwerking met Windows9,09,0
Reviewscore (niet meegewogen)9,0
testsites 8,5 · gebruikers 9,5
9,0
testsites 9,3 · gebruikers 8,6
Klank volgens testersJBL Live 780NC: vol, met veel bas. Sennheiser Momentum 4: natuurlijk en in balans
Pasvorm volgens testersklachten: knelt of drukt (5 testers), warme oren (2 testers); juist goed: knelt niet (2 testers)klachten: warme oren (3 testers)
Gewicht (praktisch, met bron)260 gram293 gram
Batterijduur volgens opgave (praktisch, met bron)tot 50 uurtot 60 uur
Met twee apparaten tegelijk (multipoint) (praktisch, met bron)jaja
Inklapbaar (praktisch, met bron)janee
Ook met een kabel (praktisch, met bron)jaja
Bluetooth-versie (praktisch, met bron)Bluetooth 6.0Bluetooth 5.2
Codecs (praktisch, met bron)SBC, AAC, LDAC, LC3SBC, AAC, aptX Adaptive
Laadtijd (volledig opladen) (praktisch, met bron)ongeveer 2 uurongeveer 2 uur
CategorieMiddenklassePrijs/kwaliteit

Vetgedrukt is alleen een duidelijk verschil: meer dan de meetmarge (minstens 0,6 punt), of €20,00. "Iets hoger" is minstens 0,3 punt, maar binnen de meetmarge. Fabrikantgegevens staan met bron op de productpagina's. Zo beoordelen we.

Live 780NC
Naar Coolblue · €132,00 (Blauw)
Momentum 4
Naar Belsimpel · €179,00

Partnerlink: verandert geen score of volgorde. Wat de prijs betekent, staat bij de winkel.

Wacht je op een lagere prijs?

JBL Live 780NC

Pluspunten: Zeer lange batterijduur, Goede prijs, Veel functies, Met twee apparaten tegelijk te verbinden

Minpunten: Comfort niet voor iedereen, Geluid minder verfijnd

Sennheiser Momentum 4

Pluspunten: Uitstekend geluid, Lange batterijduur: 60 uur met noise cancelling, langer dan 83% van de koptelefoons, Met twee apparaten tegelijk te verbinden

Minpunten: Noise cancelling minder sterk dan Sony/Bose, Klapt niet in

Liever iets anders?

In onze koopgidsen

Koopgidsen waarin een of beide modellen in de top 6 staan, eerst de gidsen met allebei. De volgorde in een gids volgt uit onze scores; in een gids met een prijsgrens bepaalt de prijs van nu welke modellen meedoen.

Andere vergelijkingen

In het nieuws

Deel deze vergelijking op een forum

Een korte samenvatting met de link, zonder prijs. Kopieer de tekst.

Deel dit: via WhatsApp · per mail

Alle vergelijkingen

KnappeKeuze · persoonlijke keuzehulp

Vind jouw beste match in hooguit 8 korte vragen.

Geen technische kennis nodig: eerst waarvoor je hem gebruikt, dan je budget en wat voor jou telt.

✓ Budget is een harde grens✓ Persoonlijke weging✓ Uitleg bij je uitkomst

Onafhankelijk: winkels betalen niet voor een plek · elke score met bron · prijzen met tijdstip van controle · Zo beoordelen we

Populaire keuzes

Een snelle selectie uit de productdatabase. Gebruik de keuzehulp als je persoonlijk advies wilt.

Eigen KnappeKeuze scoreGebaseerd op relevante producteigenschappen.
ReviewscoreTestsites en gebruikersreviews samen, elk met bron.
Eerlijke prijzenPer winkel, met het tijdstip van de laatste controle.
Persoonlijke matchDe keuzehulp past de weging aan op jouw profiel.
Product

KnappeKeuze scoreons eigen oordeel
Reviewscoretestsites en kopers
Prijzen per winkel voor exact dit model.

Plus- en minpunten

Sterke punten

    Aandachtspunten

      Specificaties

      Specificaties laden…