Apple AirPods Max USB-C vs Sennheiser Momentum 4
Wie wint waarvoor: de Apple AirPods Max USB-C is duidelijk sterker in samenwerking met Apple (10,0 tegen 8,0); de Sennheiser Momentum 4 wint bij werken en veel bellen en urenlang dragen en is duidelijk sterker in batterij (9,6 tegen 6,4), microfoon (8,6 tegen 6,2), gebruiksgemak (8,6 tegen 5,8), samenwerking met Android (9,0 tegen 6,0) en samenwerking met Windows (9,0 tegen 6,0).
Verschil in getallen
| Eigenschap | AirPods Max USB-C | Momentum 4 | Verschil |
|---|---|---|---|
| Prijs | €394,59 | €179,00 | €215,59 goedkoper |
| Batterij (opgave) | 20 uur | 60 uur | 40 uur langer |
| Gewicht (opgave) | 384,8 gram | 293 gram | 91,8 gram lichter |
Wat verschilt echt
- De Sennheiser Momentum 4 is €215,59 goedkoper: €179 tegen €394,59 (beide actuele prijzen).
- De Apple AirPods Max USB-C is duidelijk sterker in samenwerking met Apple (10,0 tegen 8,0).
- De Sennheiser Momentum 4 is duidelijk sterker in batterij (9,6 tegen 6,4), microfoon (8,6 tegen 6,2), gebruiksgemak (8,6 tegen 5,8), samenwerking met Android (9,0 tegen 6,0) en samenwerking met Windows (9,0 tegen 6,0).
- De Apple AirPods Max USB-C is iets beter in geluidskwaliteit (9,2 tegen 8,8) en noise cancelling (9,0 tegen 7,8), binnen de meetmarge.
- De Sennheiser Momentum 4 is iets beter in comfort (8,7 tegen 7,7), binnen de meetmarge.
- De Sennheiser Momentum 4 is 91,8 gram lichter dan Apple AirPods Max USB-C.
- De Sennheiser Momentum 4 gaat volgens opgave 40 uur langer mee dan Apple AirPods Max USB-C.
- De Sennheiser Momentum 4 heeft multipoint, de Apple AirPods Max USB-C niet.
- De Sennheiser Momentum 4 ondersteunt aptX Adaptive (hi-res via Bluetooth, vooral met Android), de Apple AirPods Max USB-C niet.
Welke kies je?
- Kies de Apple AirPods Max USB-C als je vooral een iPhone of Mac gebruikt. Hij is ook iets beter als geluid voor jou voorop staat of je vaak in lawaai zit.
- Kies de Sennheiser Momentum 4 als je zo weinig mogelijk wilt opladen, je veel belt of vergadert, gebruiksgemak belangrijk is, je vooral Android gebruikt, je vooral met een pc werkt of je €215,59 minder wilt uitgeven. Hij wint bij werken en veel bellen en urenlang dragen. Hij is ook iets beter als je hem urenlang draagt.
Twijfel je nog? Start de keuzehulp
Welke past bij welke situatie?
| Situatie | Weegt vooral | Uitkomst |
|---|---|---|
| Reizen en onderweg | noise cancelling 37%, comfort 22%, batterij 19% | Sennheiser Momentum 4 iets beter: 8,3 tegen 7,8, vooral door batterij (9,6 tegen 6,4); binnen de meetmarge. Conclusie: Wat dit gebruik het zwaarst weegt is noise cancelling: de Apple AirPods Max USB-C scoort 9,0, de Sennheiser Momentum 4 7,8. Weegt dat voor jou zwaar, kies dan de Apple AirPods Max USB-C. |
| Werken en veel bellen | microfoon 34%, comfort 24%, noise cancelling 14% | Sennheiser Momentum 4 scoort 8,5 tegen 7,1, vooral door microfoon (8,6 tegen 6,2). |
| Muziek in een rustige omgeving | geluidskwaliteit 48%, comfort 19%, batterij 10% | Sennheiser Momentum 4 iets beter: 8,6 tegen 8,0, vooral door batterij (9,6 tegen 6,4); binnen de meetmarge. Conclusie: Wat dit gebruik het zwaarst weegt is geluidskwaliteit: de Apple AirPods Max USB-C scoort 9,2, de Sennheiser Momentum 4 8,8. Daar verschillen ze nauwelijks. |
| Urenlang dragen | comfort 38%, geluidskwaliteit 19%, noise cancelling 12% | Sennheiser Momentum 4 scoort 8,6 tegen 7,6, vooral door comfort (8,7 tegen 7,7). |
Alle gegevens naast elkaar
| Eigenschap | Apple AirPods Max USB-C | Sennheiser Momentum 4 |
|---|---|---|
| Prijs | €394,59 Recent: laagste prijs bij 3 winkels, gecontroleerd op 8 november om 11:30. | €179,00 Recent: laagste prijs bij 6 winkels, gecontroleerd op 8 november om 10:45. |
| Koopmoment (uit onze prijsmetingen; zo werkt het) | Prima moment vergeleken met 90 dagen | Geen haast vergeleken met 90 dagen |
| KnappeKeuze score | 7,4 | 8,7 |
| Geluidskwaliteit | 9,2 (iets hoger) | 8,8 |
| Noise cancelling | 9,0 (iets hoger) | 7,8 |
| Comfort | 7,7 | 8,7 (iets hoger) |
| Batterij | 6,4 | 9,6 |
| Microfoon | 6,2 | 8,6 |
| Gebruiksgemak | 5,8 | 8,6 |
| Samenwerking met Apple | 10,0 | 8,0 |
| Samenwerking met Android | 6,0 | 9,0 |
| Samenwerking met Windows | 6,0 | 9,0 |
| Reviewscore (niet meegewogen) | 8,9 gebruikers 8,9 | 9,0 testsites 9,3 · gebruikers 8,6 |
| Klank volgens testers | Klinken hetzelfde: natuurlijk en in balans | |
| Pasvorm volgens testers | juist goed: knelt niet (2 testers) | klachten: warme oren (3 testers) |
| Gewicht (praktisch, met bron) | 384,8 gram | 293 gram |
| Batterijduur volgens opgave (praktisch, met bron) | tot 20 uur | tot 60 uur |
| Met twee apparaten tegelijk (multipoint) (praktisch, met bron) | nee | ja |
| Inklapbaar (praktisch, met bron) | nee | nee |
| Ook met een kabel (praktisch, met bron) | ja | ja |
| Bluetooth-versie (praktisch, met bron) | Bluetooth 5.0 | Bluetooth 5.2 |
| Codecs (praktisch, met bron) | SBC, AAC | SBC, AAC, aptX Adaptive |
| Laadtijd (volledig opladen) (praktisch, met bron) | onbekend | ongeveer 2 uur |
| Categorie | Premium | Prijs/kwaliteit |
Vetgedrukt is alleen een duidelijk verschil: meer dan de meetmarge (minstens 0,6 punt), of €20,00. "Iets hoger" is minstens 0,3 punt, maar binnen de meetmarge. Fabrikantgegevens staan met bron op de productpagina's. Zo beoordelen we.
Wacht je op een lagere prijs?
Apple AirPods Max USB-C
Pluspunten: Sterke Apple-integratie, Houdt omgevingsgeluid zeer goed tegen, Breed en gedetailleerd geluid
Minpunten: Zwaar: 384,8 gram, zwaarder dan 95% van de koptelefoons met bekend gewicht, Duur, Klapt niet in
Sennheiser Momentum 4
Pluspunten: Uitstekend geluid, Lange batterijduur: 60 uur met noise cancelling, langer dan 83% van de koptelefoons, Met twee apparaten tegelijk te verbinden
Minpunten: Noise cancelling minder sterk dan Sony/Bose, Klapt niet in
Liever iets anders?
In onze koopgidsen
Koopgidsen waarin een of beide modellen in de top 6 staan, eerst de gidsen met allebei. De volgorde in een gids volgt uit onze scores; in een gids met een prijsgrens bepaalt de prijs van nu welke modellen meedoen.
- Koptelefoon met natuurlijk geluid: Apple AirPods Max USB-C #3, Sennheiser Momentum 4 #5
- Beste koptelefoon onder €200: Sennheiser Momentum 4 #1
- Beste koptelefoon voor iPhone: Apple AirPods Max USB-C #1
- Koptelefoon met de langste batterijduur: Sennheiser Momentum 4 #1
- Beste koptelefoon voor muziek onder €200: Sennheiser Momentum 4 #1
- Beste koptelefoon onder €300: Sennheiser Momentum 4 #2
Andere vergelijkingen
- Sennheiser Momentum 4 vs Sennheiser Accentum Plus
- Apple AirPods Max USB-C vs Beats Studio Pro
- Apple AirPods Max USB-C vs Bose QuietComfort Headphones (2nd Gen)
- Apple AirPods Max USB-C vs Sony WH-1000XM4C
In het nieuws
Deel dit: via WhatsApp · per mail
Vind jouw beste match in hooguit 8 korte vragen.
Geen technische kennis nodig: eerst waarvoor je hem gebruikt, dan je budget en wat voor jou telt.
Onafhankelijk: winkels betalen niet voor een plek · elke score met bron · prijzen met tijdstip van controle · Zo beoordelen we
Populaire keuzes
Een snelle selectie uit de productdatabase. Gebruik de keuzehulp als je persoonlijk advies wilt.
Alle producten
Vergelijk alle modellen op onze score, de prijs van nu en wat ze kunnen.
Filters
Modellen
Vergelijk koptelefoons
Kies minimaal 2 en maximaal 3 modellen. De vergelijking wordt direct bijgewerkt.
Plus- en minpunten
Sterke punten
Aandachtspunten
Specificaties
Specificaties laden…